Dekanalne spotkanie młodych w naszej szkole

W sobotę 16 stycznia 2016r. do Miastkowa Kościelnego przybyła młodzież z dekanatu żelechowskiego pod opieką swoich duszpasterzy, aby wziąć udział w dekanalnym spotkaniu młodych zorganizowanym w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Goście reprezentowali parafie: Wilczyska, Zwola, Stoczek Łukowski, Żelechów i Wandów. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz lokalnych wraz z Wójtem Gminy Miastków Kościelny, p. Jerzym Jaroniem. Rozpoczęto od spotkania modlitewnego w kościele parafialnym, które zainaugurował ks. kanonik Adam Turemka, proboszcz tutejszej parafii. Przedstawił historię kościoła miastkowskiego zilustrowaną prezentacją multimedialną opracowaną przez młodych współorganizatorów spotkania. Następnie odprawiona została uroczysta Msza święta koncelebrowana przez ks. kanonika Adama Turemkę, ks. Krzysztofa Stepczuka, proboszcza parafii w Zwoli oraz ks. dr. kanonika Jacka Seredę, który wygłosił homilię. Po mszy świętej odbyło się nabożeństwo adoracyjne prowadzone przez młodzież parafii w Miastkowie Kościelnym, uświetnione przez parafialną scholę. Druga część spotkania miała miejsce w naszej szkole - Publicznym Gimnazjum im. Leona Wyczółkowskiego w Miastkowie Kościelnym. Po oficjalnym powitaniu wygłoszonym przez ks. wikariusza Adama Potapczuka uczniowie gimnazjum zaprezentowali przedstawienie artystyczne pod tytułem „Bóg najbardziej potrzebuje ludzi”. Wieczór umilił koncert muzyczny przygotowany przez utalentowaną młodzież z Miastkowszczyzny działającą w Młodzieżowej Orkiestrze Dętej oraz szkolnym zespole wokalnym. Podczas spotkania nie zabrakło również gorącego bigosu,  słodkiego poczęstunku, zabaw integracyjnych i tańców.
W organizację dekanalnego dnia młodzieży w Miastkowie Kościelnym zaangażowała się przede wszystkim aktywna grupa młodych ludzi, którzy pracowali pod przewodnictwem księdza proboszcza, księdza wikariusza, a także sióstr zakonnych. W przygotowania włączyli się także parafianie, członkowie miejscowego zespołu „Caritas” oraz nauczyciele naszej szkoły na czele z panem dyrektorem Bogdanem Domańskim.