Artyści i wolontariusze naszego gimnazjum na parafialnym spotkaniu opłatkowym

W poniedziałek 18 stycznia 2016r. w  Miastkowie Kościelnym miało miejsce uroczyste spotkanie opłatkowe zorganizowane przez Parafialny Zespół „Caritas” pod przewodnictwem ks. kanonika Adama Turemki, proboszcza naszej parafii. Honorowymi gośćmi i współorganizatorami byli przedstawiciele władz lokalnych na czele z wójtem p. Jerzym Jaroniem. W spotkaniu uczestniczyło kilkudziesięciu  mieszkańców gminy Miastków Kościelny. Uroczystość rozpoczęła się w sali gimnastycznej naszej szkoły, gdzie uczniowie wystawili przedstawienie artystyczne pod tytułem „Bóg najbardziej potrzebuje ludzi”. Zostało ono uświetnione występem szkolnego zespołu wokalnego. Druga część spotkania odbyła się w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej. W świątecznej atmosferze uczestnicy uroczystości dzielili się opłatkiem, wspólnie kolędowali,  miło spędzając czas przy słodkim poczęstunku. Spotkania opłatkowe w Miastkowie Kościelnym stały się lokalną tradycją zainicjowaną przez księdza kanonika Adama Turemkę i od kilku lat są dla wielu parafian okazją do wspólnego świętowania, w które aktywnie włączają się wolontariusze - uczniowie naszego gimnazjum.

Zdjęcia ze spotkania dostępne są na stronie internetowej Urzędu Gminy Miastków Kościelny  ( LINK ).