Natalia Brojek i Aleksandra Salamończyk - Stypendystki Urzędu Marszałkowskiego

Oto stypendystki Urzędu Marszałkowskiego: Aleksandra Salamończyk i Natalia Brojek!

W roku szkolnym 2015/2016 wystartowała I edycja Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych - najlepsza inwestycja w człowieka. Jest to projekt Samorządu Województwa Mazowieckiego realizowany przez Departament Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i krajowych środków publicznych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, Oś Priorytetowa X- Edukacja dla rozwoju regionu, Działanie 10.1 Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży, Poddziałanie 10.1.3 Programy stypendialne.

Celem projektu jest umożliwienie rozwoju edukacyjnego uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z obszaru Województwa Mazowieckiego, uzdolnionych w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych nowożytnych i matematyki.

Wśród 640 stypendystów znalazły się dwie nasze uczennice: Aleksandra Salamończyk z kl. IIa oraz Natalia Brojek z kl. Ia. Uzyskały one wymaganą liczbę punktów zgodnie z regulaminem rekrutacyjnym i dzięki temu realizują swoje własne projekty naukowe – Ola z języka angielskiego, a Natalia z matematyki.  Do dyspozycji mają stypendium w wysokości 4200 zł – pieniądze będą wydatkowane wyłącznie na cele edukacyjne zgodne z Indywidualnym planem rozwoju edukacyjnego ucznia - m.in. na zakup sprzętu multimedialnego (laptop, drukarka, tablet, aparat fotograficzny), na opłacenie uczestnictwa w zajęciach pozaszkolnych, w kursie językowym, na zakup pomocy dydaktycznych, podstawowego wyposażenia miejsca nauki w domu (biurko, lampka), materiałów papierniczych itp.

Gratulujemy dziewczętom, życzymy im zapału do pracy i czekamy na efekty!