Sprawozdanie z realizacji programu "Youngster" w I semestrze r.szk.2015/2016

SPRAWOZDANIE

Z REALIZACJI PROGRAMU 'YOUNGSTER'

w I semestrze roku szkolnego 2015/2016

W roku szkolnym 2015/2016 w Publicznym Gimnazjum im. Leona Wyczółkowskiego w Miastkowie Kościelnym realizowany jest program 'Youngster' współfinansowany przez gminę Miastków Kościelny. Jest to Ogólnopolski Program Wspierania Nauki Języka Angielskiego dla Młodzieży Szkół Gimnazjalnych z Terenów Wiejskich realizowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Wydawnictwem Macmillan oraz Nidzicką Fundacją Rozwoju „Nida”. W projekcie bierze udział 15-osobowa grupa uczniów klas trzecich, którzy w ciągu całego roku rozwijają swoje umiejętności językowe podczas dodatkowych 3 godzin zajęć w tygodniu – to 90 godzin w ciągu całego roku.

W ramach realizacji programu Wydawnictwo Macmillan ufundowało dla wszystkich uczestników zestawy podręczników do nauki języka angielskiego "Voices 3", a biblioteka szkolna została wyposażona w dodatkowe materiały do kopiowania, płyty DVD z anglojęzycznymi filmami edukacyjnymi oraz publikacje książkowe do wykorzystania na zajęciach językowych. W ramach programu Youngster odbyło się także trzydniowe wakacyjne szkolenie dla nauczycieli prowadzących zajęcia.

W I semestrze zostały przeprowadzonene 53 godziny zajęć projektowych, podczas których uczniowie realizowali zagadnienia programowe z podręcznikiem, pracowali ze słownikami, grami dydaktycznymi, płytami CD, materiałami filmowymi, wykonywali foldery i plakaty tematyczne, poznawali tradycje świąteczne krajów anglojęzycznych, brali udział w konkursie facebookowym związanym z Halloween. Uczestnicy przystąpili również do testów na platformie Youngster.edu.pl – były to: 'Placement test' we wrześniu oraz 'Progress test 1' w styczniu.

'Youngsterowcy' założyli grupowy profil "Youngster PG Miastkow" na Facebooku, umieszczali także zdjęcia oraz ciekawostki o swoich zajęciach na oficjalnym facebookowym profilu programu 'Youngster'. Informacje o realizacji programu zostały zamieszczone również w szkolnej gazecie "Prymus", na szkolnej stronie internetowej, na stronie internetowej gminy Miastków Kościelny oraz na portalu Podlasie24.pl.