Na Własne Konto - IV edycja

Po pierwszej edycji w roku szkolnym 2012/2013 czas na ...  czwartą edycję  projektu „Na Własne Konto".

„Na Własne Konto" to projekt edukacji ekonomicznej, skierowany

do uczniów gimnazjów z gmin wiejskich i miejsko-wiejskich, którego pomysłodawcą i głównym wykonawcą jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. W ramach projektu uczniowie uczestniczą

w dodatkowych zajęciach z przedsiębiorczości i ekonomii. W czasie pierwszego tygodnia ferii zimowych  czyli od 1 do 5 lutego 2016 r. piętnastu uczniów klas pierwszych poprzez zabawę i gry edukacyjne poznało podstawowe pojęcia

i narzędzia ekonomiczne, które w założeniu umożliwią im lepszy start w dorosłe życie. Żeby nie było "tak samo" jak na lekcjach  nauczycielowi asystował student zarządzania Szkoły Głównej Handlowej. Ale na tym nie koniec, podczas II semestru uczniowie wykorzystają zdobytą wiedzę w praktyce, przygotowując pracę konkursową, którą ma być model biznesowy Spółdzielni Uczniowskiej.

Nasze poczynania można prześledzić na blogu NWK http://www.nawlasnekonto.pl/blog/publiczne-gimnazjum-imleona-wyczolkowskiego-w-miastkowie-koscielnym-e4.

Liczymy na Waszą aktywność podczas głosowania na najlepszą reklamę na Facebooku - o terminie wkrótce poinformujemy.