Sprawozdanie z realizacji programu "Youngster" w II semestrze r.szk.2015/2016

PROGRAM „YOUNGSTER” ZAKOŃCZONY

W roku szkolnym 2015/2016 w Publicznym Gimnazjum im. Leona Wyczółkowskiego w Miastkowie Kościelnym realizowany był program 'Youngster' współfinansowany przez gminę Miastków Kościelny. Jest to Ogólnopolski Program Wspierania Nauki Języka Angielskiego dla Młodzieży Szkół Gimnazjalnych z Terenów Wiejskich realizowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Wydawnictwem Macmillan oraz Nidzicką Fundacją Rozwoju „Nida”.

W II semestrze zostało przeprowadzonych 37 godzin zajęć projektowych, podczas których uczniowie realizowali zagadnienia programowe z podręcznikiem, pracowali ze słownikami, płytami CD, materiałami filmowymi, wykonywali plakaty tematyczne, poznawali tradycje wielkanocne Wielkiej Brytanii. 10 marca 2016r. z okazji obchodów dnia św. Patryka grupa projektowa brała udział w dwugodzinnych warsztatach językowych z native spekaerem zorganizowanych przez fundację "Learning Without Borders" ("Nauka Bez Granic") w Warszawie. Podczas warsztatów uczestnicy poznali kulturę Irlandii Północnej oraz nauczyli się kilku irlandzkich tańców. Uczniowie poznali także ciekawostki o krajach anglojęzycznych na zajęciach w Punkcie Informacyjnym Unii Europejskiej w Centrum "Jasna".

W maju 2016r. uczestnicy programu przystąpili do testu 'Progress test 2' na platformie Youngster.edu.pl. 'Youngsterowcy' byli także aktywni na oficjalnym profilu programu Youngster na Facebooku.

Na zakończenie roku szkolnego wszyscy uczniowie biorący udział w programie otrzymają certyfikaty Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej oraz słowniki dwujęzyczne zakupione przez szkołę, a czworo uczestników, którzy  osiągnęli największy postęp w testach, zostanie wyróżnionych nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez EFRWP.