Informacje o projekcie pn. „Uczymy się z sukcesem!”

W dniu 19 sierpnia 2016 r. Gmina Miastków Kościelny podpisała umowę z Województwem Mazowieckim o dofinansowanie projektu  pn. „Uczymy się z sukcesem!” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi priorytetowej X „Edukacja dla rozwoju regionu”, Działania 10.1. „Edukacja ogólna i przedszkolna”, Poddziałania 10.1.1 „Edukacja ogólna (w tym w szkołach zawodowych” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Całkowita wartość projektu wynosi 886.279,22 zł, w tym dofinansowanie 841.965,25 zł (ze środków europejskich 709.023,38 zł, z budżetu państwa 132.941,87 zł) oraz wkład własny 44.313,97 zł.

Głównym celem projektu jest wzrost kompetencji kluczowych uczniów z terenu Gminy Miastków Kościelny poprzez atrakcyjną ofertę zajęć dodatkowych, wyjazdy edukacyjne, wyposażenie 5 szkolnych pracowni oraz uzupełnienie kwalifikacji nauczycieli.

Okres realizacji projektu 01.09.2016 r. - 30.06.2018 r.

Projekt realizowany jest przez:

ü Publiczną Szkołę Podstawową w Miastkowie Kościelnym

ü Publiczną Szkołę Podstawową w Zgórzu

ü Publiczną Szkołę Podstawową w Zwoli

ü Publiczne Gimnazjum w Miastkowie Kościelnym

W ramach projektu zrealizowanych będzie 2 385 godz. dla uczniów gimnazjum. Wartość zrealizowanych godzin wyniesie 109 428 zł. Są to:

• Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze w klasach I-III, 2 godz. tyg. - 840 godz.

Przedmioty, z których będą prowadzone zajęcia ustalone zostaną z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb edukacyjnych roczników objętych wsparciem oraz wynikającymi w trakcie kształcenia problemami z opanowaniem materiału.

• Kółko matematyczno-przyrodnicze w klasach I-III, 2 godz. tyg. - 840 godz. Na zajęciach omawiane będą zagadnienia wykraczające poza zakres wymagań programowych.
  • Projekty edukacyjne prowadzone metodą eksperymentu

- „Gatunki chronione – dobrodziejstwo czy zagrożenie środowiska”. Zajęcia obejmują korelację międzyprzedmiotową geografii, biologii, chemii, fizyki i matematyki z wykorzystaniem nowo wyposażonej pracowni. Eksperymenty z wykorzystaniem kamer i aparatów mają pełnić funkcję zachęty młodych ludzi do zgłębiania zagadnień przyrodniczych. Zajęcia będą prowadzone przez 1 rok szkolny we wszystkich klasach gimnazjum (1 godz. na 2 tygodnie) – 105 godz. Zajęcia są ponad podstawę programową jednakże obowiązkowe dla wszystkich uczniów.

- „Eksperymentujemy z językiem angielskim – nowatorskie nauczanie dwujęzyczne z przedmiotów język polski i matematyka”. Zajęcia obowiązkowe są dla wszystkich uczniów klasy I i II, 1 godz. tyg. matematyki w języku angielskim i 1 godz. tyg. języka polskiego w języku angielskim.- 600 godz.

Projekt zakłada zakup wyposażenia pracowni do nauki matematyki i języka polskiego w języku angielskim oraz pracowni matematyczno-przyrodniczej.

Zorganizowane zostaną wyjazdy edukacyjne dla uczniów uczęszczających na kółka. Planowane są wyjazdy do Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Przyrodniczego, Ogrodu Botanicznego w Powsinie, Planetarium lub Obserwatorium Astronomicznego.

Ponadto nauczyciele prowadzący dodatkowe zajęcia będą uczestniczyli w szkoleniach, kursach oraz w studiach podyplomowych.