Nasze gimnazjum otrzymało tytuł: "Szkoły Odkrywców Talentów"

Talenty

Publicznemu Gimnazjum im. L.Wyczółkowskiego w Miastkowie Kościelnym Ośrodek Rozwoju Edukacji przyznał tytuł "Szkoły Odkrywców Talentów".
To sukces i zaszczyt dla naszego gimnazjum dołączyć do znakomitego grona szkół w Polsce, które już ten tytuł otrzymały.
Bardzo się cieszymy, że zauważono i doceniono osiągnięcia naszych uczniów  i pracę ich opiekunów. Choć jesteśmy niewielką szkołą wiejską, w której uczy się 176 uczniów, to wiemy,że są w śród nich utalentowani młodzi ludzie - nieoszlifowane diamenty w różnych dziedzinach.
Nauczyciele uczący w Publicznym Gimnazjum im L.Wyczółkowskiego w Miastkowie Kościelnym swój zawód traktują jak misję i nauczają z pasją.
Każdego ucznia traktujemy indywidualnie, nieprzedmiotowo, starając się rozpoznać możliwości, zdolności i zainteresowania swoich wychowanków
oraz nie szczędząc swego czasu prywatnego, zarazić ich naszymi pasjami i zainteresowaniami.
Szeroka oferta pozalekcyjnych zajęć edukacyjnych, artystycznych i sportowych dla gimnazjalistów pozwala młodzieży na kształtowanie, rozwijanie
i doskonalenie ich zdolności indywidualnych. Nauczyciele pomagają swym podopiecznym odnosić sukcesy w wybranych przez nich dziedzinach,  doskonaląc i szlifując talenty uczniowskie.
Na zajęciach Zespołu wokalnego , prowadzonego przez panią Sylwię Celej młodzież rozwija pasje i talenty muzyczno - wokalne.
Uczniowie pracują nad percepcją wielogłosowych utworów muzycznych, łączeniem głosów, poprawnością dykcyjną,
ruchem scenicznym. Wyrabiają umiejętności artystycznego wykonania utworów. Repertuar związany jest z kalendarzem imprez szkolnych i pozaszkolnych.
Młodzieżowa Orkiestra Dęta  prowadzona przez kapelmistrza Zbigniewa Miętusa daje możliwość nauki i doskonalenia gry na instrumentach dętych i perkusyjnych. Młodzież wykonuje różnorodny repertuar: marsze, utwory kościelne, patriotyczne, rozrywkowe, pieśni polskie oraz innych narodowości.
Orkiestra bierze udział w przeglądach krajowych i zagranicznych oraz uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe.
Nauczyciele wychowania fizycznego: Sławomir Kot, Daniel Król i Olaf Woder prowadzą  ULKS „ Wilga” Miastków, w którym uczniowie podczas zajęć rozwijają i pogłębiają zainteresowania sportowe, nabywają nowe umiejętności i doskonalą je. Zajęcia kształtują wszechstronny rozwój sprawności fizycznej, uczą aktywności sportowej w zakresie: piłki siatkowej, nożnej, unihokeja i lekkoatletyki.
Koło historyczne prowadzone przez panią Elżbietę Rusak daje uczniom możliwość pogłębiania wiedzy z historii, doskonalenia umiejętności pracy w zespole, rozwijania aktywności obywatelskiej. Uczniowie rozwijają swoje zainteresowania, uczą się sztuki dyskutowania, biorą udział w konkursach historycznych, wycieczkach.
We wszystkich wyżej wymienionych dziedzinach uczniowie Publicznego Gimnazjum im. L.Wyczółkowskiego w Miastkowie Kościelnym odnieśli znaczące sukcesy. Świadczy to o tym, że w środowisku miastkowskim mamy wśród dzieci i młodzieży talenty, potrafimy je odnaleźć, a następnie odpowiednio ukierunkować ich rozwój.

p. Magdalena Kałaska, p. Elżbieta Rusak.