Zmierzyli się z Ogólnopolskim Testem Języka Angielskiego.

14 września 2014r. w niedzielę w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie po raz pierwszy zorganizowana została edycja ogólnopolskiego Wielkiego Testu Języka Angielskiego, który w Polsce odbył się już po raz trzeci. W Garwolinie impreza odbyła się pod patronatem burmistrza Garwolina oraz przewodniczącego Rady Miasta Garwolin. Do testu przystąpiło w tym roku 78 miast. Naszą szkołę reprezentowało 12 uczniów oraz p. M. Gawryś.

Po ogłoszeniu wyników okazało się, że Garwolin zna angielski na średnim poziomie B1+ według skali od A1 do C2  Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Taki sam wynik uzyskały m.in. miasta: Rzeszów, Konin, Płock. Osiągnęliśmy wynik równy średniej ogólnopolskiej. Najwyższy rezultat - C1 uzyskało miasto Bytom, na drugim miejscu były Siedlce – B2+. Najlepszy wynik wśród uczestników z naszej szkoły – wyższy od średniej Garwolina - uzyskali Natalia Mikulska z kl. IIa oraz Kamil Jakubowski z kl. IIIb.

Wszyscy nasi uczniowie otrzymali certyfikaty  - wręczone na apelu szkolnym, a także pakiety z ciekawymi gadżetami i książkami po angielsku. Chętni brali udział również w różnych konkursach i zabawach językowych, w których otrzymali nagrody: słowniki oraz albumy o Garwolinie.

P. Marzena Gawryś zajęła II m. w konkursie na hasło promujące naukę języków obcych, a brzmi ono: „Szukasz na życie pomysłu dobrego? Zasięgnij języka – najlepiej obcego!”.

Już zaplanowaliśmy nasz udział w Wielkim Teście Języka Angielskiego w przyszłym roku!  Zapraszamy wszystkich chętnych. „Nie taki język obcy – uczcie się dziewczęta i chłopcy!”