W  roku szkolnym 2014/2015 25-osobowa grupa uczniów klasy IIIa i IIIb naszego gimnazjum bierze udział w realizacji projektu systemowego finansowanego ze środków Unii Europejskiej pn. „Wyrównanie szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe – „Moja przyszłość”. W ramach projektu uczniowie biorą udział w dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych z języka angielskiego, matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii oraz w zajęciach z zakresu poradnictwa i doradztwa edukacyjno – zawodowego – w sumie jest to około 20 godzin miesięcznie. Zajęcia nie są realizowane w systemie klasowo – lekcyjnym, uczniowie wykonują różnorodne zadania z wykorzystaniem tablic interaktywnych, komputerów i Internetu, pracują w grupach,  a także przeprowadzają różnorodne doświadczenia, np. obserwowanie przemian fizycznych i chemicznych podczas pieczenia gofrów, naleśników czy przyrządzania pizzy. Udział w projekcie : „Moja przyszłość” umożliwia także nieodpłatny udział w warsztatach wyjazdowych. W I semestrze, 17 października,  grupa projektowa uczestniczyła w Festiwalu Nauki i Sztuki w Siedlcach zorganizowanym przez Uniwersytet Przyrodniczo - Humanistyczny, który zaoferował bardzo ciekawe zajęcia z przedmiotów ścisłych. Natomiast 4 grudnia uczniowie wyjechali do Warszawy, gdzie brali udział w warsztatach anglojęzycznych prowadzonych przez native spekaera z fundacji „Nauka bez granic”, a także poznawali pracę parlamentarzystów w Sejmie oraz uczestniczyli w zajęciach warsztatowych w Punkcie Informacyjnym Unii Europejskiej na temat studiów, pracy i kariery w krajach unijnych. Uczestnicy projektu  „Moja przyszłość” brali aktywny udział w przygotowaniu szkolnego Dnia Języków Obcych, który odbył się 10 grudnia. Finałowym wydarzeniem pierwszego semestru były warsztaty połączone z zajęciami integracyjnymi i noclegiem w naszej szkole, zorganizowane 19 i 20 stycznia - w pierwszym tygodniu ferii zimowych. Było naprawdę ciekawie... W załączeniu fotorelacja z realizacji projektu. Więcej szczegółów na temat zajęć w najbliższym wydaniu „Prymusa”, który tym razem został zredagowany przede wszystkim przez uczestników projektu „Moja przyszłość”.

Dzięki udziałowi w projekcie „Moja przyszłość” szkoła pozyskała także nowe pomoce naukowe oraz sprzęt potrzebny do realizacji zajęć, m.in. przedmiotowe programy multimedialne, tablice i plansze interaktywne, słowniki tematyczne języka angielskiego oraz urządzenie wielofunkcyjne.